• -30%
PIWONIA SHIRLEY TEMPLE 1 SZT.

PIWONIA SHIRLEY TEMPLE 1 SZT.

16,44 zł 23,49 zł -30%
Brutto
Time left

 

Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją:  23,49 zł

Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.

 Kolor:  czerwony 

Okres kwitnienia:  VI-VII

Głębokość sadzenia 15-20 cm 

Termin sadzenia: Jesień

Zimowanie: TAK

Wysokość rośliny:  70-90 cm

Stanowisko - słoneczne lub półcień           

Piwonia (Paeonia) to bylina z rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae). Występuje w ponad 40 gatunkach i 3000 odmian, dzięki dużym wyborem , łatwiej jest dobrać odmianę pod konkretne stanowisko . Zastosowanie w ogrodach znajduje najczęściej piwonia chińska. Osiąga wysokość 80 – 90 cm, posiada silne i nierozgałęzione łodygi twarde i drewniejące u podstawy. Charakterystyczną cechą są głęboko-klapowane liście o intensywnej, zielonej barwie. Kwiaty występują w różnych odcieniach, począwszy od bieli i łagodnego różu, aż po czerwień i purpurę.

Piwonie kwitną w maju i czerwcu. Wymagają słonecznego stanowiska i preferują gleby o odczynie lekko kwaśnym. Gleba powinna być żyzna i próchniczna o umiarkowanej wilgotności. Stanowisko powinno być osłonięte od mocnego wiatru. Znajduje zastosowanie jako roślina dekoracyjna na rabaty. Doskonale odnajduje się także jako kwiat cięty do wazonu. Chcąc przesadzić piwonię najlepiej jest to zrobić pod koniec sierpnia, tak, aby miała dostatecznie dużo czasu na ukorzenienie się przed zimą

0010
4 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.