TAWUŁKA

TAWUŁKA

Tawułki (Astilbe) to bylina należąca do rodziny skalnicowatych (Saxifragaceae). Roślina występuje naturalnie z północnych Chin oraz Korei, ale ze względu na swoje ozdobne walory jest uprawiana na całym świecie. Najczęściej stosowane odmiany tu tawułki chińskie (Astilbe chinensis) oraz tawułki Arenda (Astilbe arendsii). o niewielka bylina o mocnych, intensywnie zielonych pędach, na których wzrasta gęsty i długi kwiatostan z wiechowatymi kwiatami w kolorach różowym i fioletowym.

Tawułki kwitną latem w okresie lipca i sierpnia. Preferują stanowisko w półcieniu lub zacienione. Gleba powinna być żyzna i próchnicza oraz posiadać lekko kwaśny odcień. Tawułki preferują umiarkowaną wilgotność gleby. Znajdują zastosowanie na rabatkach, pod koronami drzew, a także przy brzegach zbiorników wodnych. Długo zachowują świeżość w wazonie, dzięki czemu, nadają się na kwiaty cięte. Ze względu na umiarkowaną mrozoodporność poleca się ją sadzić w cieplejszych regionach. W przypadku wiosennych przymrozków warto ją okrywać włókniną.

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.