LILIOWIEC

LILIOWIEC

Liliowiec (Hemerocallis) to roślina bylinowa należąca do rodziny liliowatych (Liliaceae), choć odmianę ogrodową zalicza się obecnie do żółtakowatych (Xanthorrhoeaceae). Występuje w wielu odmianach, z czego najpopularniejsze są: liliowce rdzawe, liliowce Frans Hals, liliowce Crimson Pirate czy też liliowce żółte. Rośliny osiągają wysokość ok. 80 – 100 cm. Posiadają odziomkowe, łukowato wygięte liście rozkładające się na boki. Posiada dzwonkowate kwiaty, które mogą mieć różne odcienie, w zależności od odmiany: żółte, pomarańczowe, czerwone, różowe, kremowe, wielobarwne).

Od odmiany zależy również czas kwitnienia. Dostępne są liliowce kwitnące późną wiosną od maja, latem, a także wczesną jesienią we wrześniu. Nie mają dużych wymagań glebowych. Wystarczy uniwersalna, żyzna gleba ogrodowa. Stanowisko powinno być słoneczne i dobrze nawilżone. Liliowce można sadzić na rabatach, pod koronami drzew, a także przy zbiornikach wodnych. Dość dobrze znoszą suszę i przymrozki, a ponadto są długowieczne i w jednym miejscu mogą rosnąć nawet kilkadziesiąt lat.

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.