KROKUS

KROKUS

Krokus to bardzo popularna roślina ozdobna należąca do rodziny kosaćcowatych (Iridaceae). Występuje naturalne na dużym obszarze górskich łąk w Europie, w tym również w Tatrach. To niewielkie kwiaty osiągające wysokość 10-15 cm z wąskimi, jasnymi liśćmi, przez które przebiega biały pasek. Kwiaty osiągają piękny, biało-fioletowy lub liliowy kolor, a ich środek zdobi żółty lub pomarańczowy słupek, a także trzy żółte pylniki.

Krokusy wiosenne (Crocus vernus) kwitną bardzo wczesną wiosną, nawet w końcówce lutego, a więc zdarza się, że przebijają się przez warstwę śniegu. Rośliny te wymagają słonecznego stanowiska i umiarkowanie wilgotnej gleby próchniczej o dobrej przepuszczalności. Preferują lekko kwaśny odczyn gleby. W maju, gdy wzrost bulw ustanie, a liście zaczną schnąć, można je wyciąć lub skosić. Ich bardzo przyjemny i słodki zapach przyciąga pszczoły. Krokusy wiosenne mają szerokie zastosowanie w naszym ogrodzie. Ta roślina ozdobna może zdobić rabaty, pojemniki na kwiaty, jak również skalniaki. 

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.