Korona cesarska, szachownica cebulki - Kolorowe Kwiaty

Korona Cesarska

Należą do rodziny liliowatych i stanowią wyjątkową, bardzo dostojną ozdobę ogrodu w okresie kwitnienia. Szachownice cesarskie, nazywane powszechnie koronami, to rośliny cebulowe pojawiające się wczesną wiosną i – przy zapewnieniu optymalnego stanowiska oraz warunków glebowych – bogato obsypujące się na przełomie kwietnia i maja pąkami w odcieniach czerwieni, pomarańczowego, żółci czy bieli. Nie dziwi więc fakt, że są to jedne z najbardziej pożądanych roślin w przydomowych ogródkach.

                                  Korona cesarska - wyjątkowa roślina cebulowa                                                         

Zasadniczo szachownice są relatywnie proste w uprawie, jednak musimy pamiętać o tym, że wymagają przepuszczalnego, żyznego podłoża oraz stanowiska słonecznego i osłoniętego przed wiatrem. Zbyt dużo cienia i za mało składników odżywczych mogą negatywnie wpłynąć na kondycję roślin, które w takiej sytuacji nie zakwitną. Niekorzystna jest też nadmierna wilgotność gleby, może bowiem doprowadzić do gnicia cebul. Warto zaznaczyć, że wydzielają one charakterystyczny, drażniący zapach, co wiąże się z obecnością alkaloidów steroidowych. W naszej ofercie znajdziesz zarówno te najpopularniejsze odmiany, jak i te, które dopiero zyskują sobie uznanie miłośników roślin - zapraszamy do złożenia zamówienia! 

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.