PIWONIA

PIWONIA

 Piwonia (Paeonia) to bylina z rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae). Występuje w ponad 40 gatunkach i 3000 odmian, dzięki dużym wyborem , łatwiej jest dobrać odmianę pod konkretne stanowisko . Zastosowanie w ogrodach znajduje najczęściej piwonia chińska. Osiąga wysokość 80 – 90 cm, posiada silne i nierozgałęzione łodygi twarde i drewniejące u podstawy. Charakterystyczną cechą są głęboko-klapowane liście o intensywnej, zielonej barwie. Kwiaty występują w różnych odcieniach, począwszy od bieli i łagodnego różu, aż po czerwień i purpurę.

Piwonie kwitną w maju i czerwcu. Wymagają słonecznego stanowiska i preferują gleby o odczynie lekko kwaśnym. Gleba powinna być żyzna i próchniczna o umiarkowanej wilgotności. Stanowisko powinno być osłonięte od mocnego wiatru. Znajduje zastosowanie jako roślina dekoracyjna na rabaty. Doskonale odnajduje się także jako kwiat cięty do wazonu. Chcąc przesadzić piwonię najlepiej jest to zrobić pod koniec sierpnia, tak, aby miała dostatecznie dużo czasu na ukorzenienie się przed zimą.

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.