• -30%
HOSTA FUNKIA AUREOMARGINATA 1 SZT.

HOSTA FUNKIA AUREOMARGINATA 1 SZT.

7,62 zł 10,89 zł -30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 7,62 zł

 

Kolor:  Zielony - Żółty

Termin sadzenia wiosna: III - VI

Termin kwitnienia wiosna: VII - X

Postać produktu: Kłącze 

Zimowanie: Tak

Wysokość : 60 cm

Uprawa

Hosty to rośliny, które najlepiej czują się na zacienionym stanowisku, choć w półcieniu także mogą sobie poradzić. Jeśli mamy u siebie odmiany z kolorowymi liśćmi i chcemy, by ładnie się wybarwiały, to warto zapewnić im dostęp do rozproszonego światła słonecznego. Niewątpliwą zaletą tego gatunku jest fakt, że urośnie praktycznie na każdej glebie. Nie musi być szczególnie żyzna, ale odpowiednio nawilżona i dobrze zdrenowana.

Pielęgnowanie

Hosty należy podlewać regularnie i pamiętać o nawożeniu jeśli mamy glebę piaszczystą i ubogą w składniki pokarmowe. W takich przypadkach raz do roku (późną jesienią) warto podsypać je kompostem lub wieloskładnikowy nawozem do roślin ogrodowych (wiosną).

 

Zastosowanie

Hosta bardzo dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, więc warto posadzić je przy oczku wodnym, kaskadzie, czy nawet sztucznym potoku. Na pewno sprawdzi się w zacienionym ogrodzie, zwłaszcza pod drzewami i wysokimi krzewami. Jednak nic nie to też na przeszkodzie, by ten gatunek rośliny uprawiać w pojemnikach.

0030
29 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.