• -30%
HEMEROCALLIS  LILIOWIEC  CATHERINE...

HEMEROCALLIS LILIOWIEC CATHERINE WOODBURY 1 SZT.

6,71 zł 9,58 zł -30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 3,83 zł

 

Kolor: Różowy - Żółty 

Termin sadzenia wiosna: III - VI

Termin kwitnienia wiosna: VI - IX

Postać produktu: Kłącza 

Zimowanie: Tak

Wysokość : 50  cm 

Liliowiec ogrodowy (Hemerocallis x hybrida) to rodzaj bardzo popularnych bylin należących niegdyś do rodziny liliowatych (Liliaceae), a obecnie do żółtakowatych (Xanthorrhoeaceae). Powstał on ze skrzyżowania różnych gatunków (liliowca żółtego, rdzawego, cytrynowego, mniejszego, Midendorfa, Dumortiera, i Thumberga). Rośliny te oryginalnie pochodzą z Azjii wschodniej.Rośliny osiągają 60-80 cm, a niektóre odmiany nawet 1 m wysokości. Liście odziomkowe są równowąskie, łukowato wygięte o długości ok. 70 cm i rozkładają się na boki. Grube, mięsiste kłącza i długie korzenie sięgają do 80 cm wgłąb ziemi.Liliowce Są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wymagają słonecznego lub lekko zacienionego stanowiska (w słońcu będą miały więcej kwiatów, a w półcieniu okazalsze i zdrowe liście). Dobrze rosną na glebach próchniczych i wilgotnych.Liliowce można sadzić nad brzegami zbiorników wodnych i na rabatach. Dobrze prezentują się zarówno w towarzystwie większych krzewów, jak i na trawnikach. Odmiany nieodporne na mróz należy okrywać.

Z powodzeniem można je uprawiać w dużych pojemnikach. Niestety nie nadają się na kwiaty do bukietów – ich kwiaty szybko zamykają się po ścięciu.

0020
20 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.