• -30%
AQUILEGIA  ORLIK PEŁNY BLUE BARLOW  1...

AQUILEGIA ORLIK PEŁNY BLUE BARLOW 1 SZT.

3,77 zł 5,39 zł -30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 3,77 zł

 

Kolor: Niebieski 

Termin sadzenia wiosna: III - VI

Termin kwitnienia wiosna: VI - IX

Postać produktu:  Kłącze

Zimowanie: Tak

Wysokość (cm): 55-65   cm 

Rozmiar: I

Uprawa

Orlik jest byliną stosunkowo niewymagającą i łatwą w uprawie. Dobrze rośnie na stanowisku słonecznym, ale także lekko zacienionych. Co ciekawe, wielu doświadczonych ogrodników wskazuje, że w miejscach cienistych orlik nawet lepiej kwitnie. Roślina ta preferuje też podłoże próchnicze i piaszczysto-próchnicze o umiarkowanej wilgotności ze średnią zasobnością. 

Pielęgnowanie

Jeśli postanowimy wykorzystać orlika na słonecznym stanowisku, to trzeba pamiętać o jego regularnym podlewaniu. Tuż po jego kwitnieniu trzeba też ściąć pędy kwiatowe i to jeszcze przed zawiązaniem się na nich nasienników, ponieważ jeśli o tym zapomnimy, to bylina może się rozsiać po całym ogrodzie.

Zastosowanie

Przede wszystkim orlik sprawdzi się na rabatach, czy nawet jako dekoracja obrzeży krzewów lub drzewa. Z racji tego, że po przekwitnięciu nie jest zbyt atrakcyjny, to warto komponować go z innymi gatunkami bylin. Poza tym nadaje się do wazonu jako kwiat cięty. Jeśli posadzimy go tuż przy swoim domu, to możemy być pewni, że będzie skutecznym odstraszają na ślimaki. 

0081
72 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.