• Wyprzedaż!
  • -39%
ALCEA MALWA ŻÓŁTA 1 SZT.

ALCEA MALWA ŻÓŁTA 1 SZT.

3,39 zł 5,55 zł -39%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 3,39 zł

 

Kolor: Żółty 

Termin sadzenia wiosna: III - VI

Termin kwitnienia wiosna: VI - IX

Postać produktu: kłącze 

Zimowanie: Tak

Wysokość (cm): 150-250 cm

Rozmiar: I

Głębokość sadzenia (cm): 6-8

Stanowisko: Słoneczne

Uprawa

Malwa preferuje stanowiska ciepłe i osłonięte od wiatru, najlepiej żeby było słoneczne, ale w lekko zacienionym miejscu także sobie poradzi. Gleba pod uprawę tego gatunku rośliny powinna być żyzna i bogata w składniki pokarmowe. Poza tym dobrze byłoby gdyby była ciągle lekko wilgotna. 

Pielęgnowanie

Malwa nie jest wymagająca, więc nie będzie trudności z jej pielęgnacją. Przede wszystkim należy zadbać o optymalne nawilżenie gleby, ponieważ jeśli będzie za sucha, to może dojść do zainfekowania kwiatu tzw. rdzą. 

Oczywiście należy przy tym pamiętać, że nadmierne nawodnienie ziemi także będzie niebezpieczne, ponieważ wtedy może dojść do rozwoju chorób grzybowych. Jeśli chcemy zapewnić sobie obfite kwitnie to dodatkowo trzeba co roku przycinać przekwitające pędy kwiatostanowe. 

Zastosowanie

Malwa sprawdzi się zarówno w małych ogródkach, jak i dużym ogrodzie. Może zatem okazać się dobrym wyborem na nasze prywatne posesje, jak i na ozdobę terenu przy firmie, czy przy punkcie usługowym. Poza tym malwę można śmiało wykorzystać w parku, czy nawet na pas miejskiej zieleni5,70

0013
13 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.