• -30%
TULIPAN  BOTANICZNY TARDA  10 SZT.

TULIPAN BOTANICZNY TARDA 10 SZT.

8,04 zł 11,49 zł -30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 11,49 zł

 

 

Kolor: żółta 
Okres kwitnienia:  V-VI
Rozstawa sadzenia: 20-25 cm
Termin sadzenia: Jesień
Zimowanie: TAK
Wysokość rośliny:  20 cm
Stanowisko - słoneczne               

Rozmiar cebulki : 6-7

 Uprawa

Tulipany najlepiej rosną w miejscach słonecznych, w glebie niezbyt ciężkiej. Cebule sadzi się w końcu września do połowy października ,na głębokość 15 cm, a małe cebulki odpowiednio płyciej. Odstępy między cebulami powinny wynosić 10-15 cm. Liście tulipanów pojawiają się wczesną wiosną, a kwitnienie większości odmian przypada w kwietniu-maju.

Pielęgnowanie

Przez wsadzeniem cebulek tulipana należy spulchnić ziemię oraz nie dopuścić do zachwaszczenia  . Powinniśmy różnie pamiętać o podlewaniu podłoże zalecenane jest jeden raz w tygodniu. Polecane są różnie nawozy wieloskładnikowe, które najlepiej wysiać 2-3 krotnie.
Po przekwitnięciu należy odłamać kwiatostany dzięki czemu zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się chorób i sprzyja wzrostowi cebul.

Zastosowanie

Tulipany sadzi się na przydomowych rabatach. Bardzo często są uprawiane na kwiat cięty, a niskie gatunki i odmiany nadają się na obwódki i do ogródków skalnych.

0015
15 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.