• -30%
JEŻÓWKA BIAŁA 1 SZT.

JEŻÓWKA BIAŁA 1 SZT.

4,99 zł 7,13 zł -30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 4,99 zł

 

Kolor: Biały 

Termin sadzenia wiosna: III - VI

Termin kwitnienia wiosna: VI - IX

Postać produktu: Bulwa

Zimowanie: Tak

Wysokość (cm): 100  cm 

Rozmiar: I

Uprawa

Jeżówka to roślina stosunkowo łatwa w uprawie, a jedyne, czego od nas wymaga, to odpowiedniego stanowiska oraz gleby. Idealnie czuje się w miejscu słonecznym, choć lekko zacienione stanowisko także może być. Poza tym jeżówkę warto umieścić na podłożu żyznym i przepuszczalnym. Może to gleba piaszczysto-gliniasta, ale pamiętajmy, że jeżówka nie znosi gleby lekkiej i piaszczystej. Dobrze czuje się za to tam, gdzie występują wysokie opady deszczu. 

Pielęgnowanie

Jeżówka wymaga od nas regularnego nawadniania oraz nawożenia. Ważnym elementem pielęgnacji jest regularne pozbywanie się chwastów, w tym na przykład perzu, czy mniszka lekarskiego. Dobrze wypielone podłoże zaoszczędzi nam kosztownych i pracochłonnych zabiegów. Jeżówka jest dość ekspansywna, więc sama bardzo szybko się rozmnaża i produkuje samosiejki. W jej pobliżu nie należy sadzić innych roślin, ponieważ może ja zagłuszyć. 

Zastosowanie

Jeżówka może okazać się dobrym wyborem do naszego przydomowego ogrodu lub nawet na teren działki rekreacyjnej. Jednak jej właściwości doceniono także w medycynie naturalnej, więc można pomyśleć o uprawie w celu poprawy swojej odporności i piciu naparów z tej rośliny.

0030
19 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.