• -30%
IRYS  HOLENDERSKI SYMPHONY 10 SZT.

IRYS HOLENDERSKI SYMPHONY 10 SZT.

6,85 zł 9,79 zł -30%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 6,85 zł

 

Kolor: biały-żółty 
Okres kwitnienia: V
Rozstawa sadzenia: 20-25 cm
Termin sadzenia: Jesień
Zimowanie: TAK
Wysokość rośliny: 55 cm
Stanowisko - słoneczne

Irysy to jedne z najbardziej wdzięcznych roślin! Te urocze kwiaty posadzić bowiem można praktycznie w każdym miejscu – na skalniakach, nad oczkiem wodnym, na kwiatowych rabatach i w pojemnikach. Wybór odmian irysów jest niezwykle bogaty, a kwiaty charakteryzują się wyjątkowymi barwami i cudownymi kształtami. Irysy najbardziej cieszą oko w maju i w czerwcu, kiedy to przypada okres kwitnienia.Warto pamiętać, aby przed posadzeniem irysów przekopać glebę i porządnie ją nawieźć mieszanką nawozów mineralnych. Irysy sadzimy późnym latem - od końca lipca do sierpnia, maksymalnie do połowy września.Rośliny te najlepiej czują się na glebie przepuszczalnej, raczej suchej. Preferują stanowiska słoneczne – wtedy ich kwitnienie jest najbardziej obicie. Jednak posadzone w półcieniu też czują się dobrze, a kwitnienie jest wtedy nieco dłuższe. 

Irys  w jednym miejscu rosną przez kilka lat i dopiero, gdy są nadmiernie zagęszczone, należy rozkopać kłącza, podzielić je przesadzić do świeżo przygotowanej gleby. Prace te najlepiej wykonywać  w drugiej połowie lata.

0020
19 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.