• Wyprzedaż!
  • -75%
DALIA FANCY PANTS  1 SZT.

DALIA FANCY PANTS 1 SZT.

3,34 zł 13,34 zł -75%
Brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 8,00 zł

 

Okres kwitnienia:  VII-X

Głębokość sadzenia 10-15 cm 

Termin sadzenia: Wiosna 

Zimowanie: Nie 

Wysokość rośliny: 90-100 cm

Stanowisko - słoneczne lub półcień 

Uprawa

Choć dalie występują w wielu różnych odmianach, to praktycznie wszystkie najlepiej rosną na słonecznych stanowiskach, więc właśnie na takich warto je umieszczać. Dobrym wyborem będzie również lekko wilgotna, żyzna i przepuszczalna gleba. 

Pielęgnowanie

Dalie nie wymagają zbyt dużo uwagi, ale w okresie suszy warto pamiętać o regularnym podlewaniu. Poza tym dobrze jest je dokarmiać nawozami dla roślin kwitnących w okresie kwitnienia, ponieważ odwdzięczą nam się swoim efektownym wyglądem. 

Dodatkowo, należy pamiętać, że dalie nie są odporne na mrozy, więc na jesieni, a więc po okresie kwitnienia należy je wykopywać, łodygę przyciąć na wysokości 20 cm, a liście usunąć. Oczyszczone bulwy z ziemi oraz z części zielonych przechowuje się w suchym, chłodnym pomieszczeniu aż do później wiosny, a później ponownie sadzimy.

 

Zastosowanie

Dalie to idealny wybór na rabaty do przydomowych ogrodów, na pas zieleni w parku, czy nawet na terenie firmy. Jednak to nie wszystko, ponieważ dalie mogą sprawdzić się także w pojemnikach na tarasach, czy balkonach.

005
5 Przedmioty
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.