• -30%
  • Nowy
DALIA POMPONOWA ZESTAW 5 SZT.

DALIA POMPONOWA ZESTAW 5 SZT.

36,75 zł 52,50 zł -30%
Brutto
Time left

 

Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją:  52,50  zł

Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.

Okres kwitnienia:  VII-X

Głębokość sadzenia 10-15 cm 

Termin sadzenia: Wiosna 

Zimowanie: Nie 

Wysokość rośliny: 50 cm

Stanowisko - słoneczne lub półcień 

W zestawie znajdują się odmiany :

- Dalia Fraz Kafka

- Dalia Jowey Martina

- Dalia Black Diamond

- Dalia Snowflake 

- Dalia Jowey Linda

Uprawa

 

Choć dalie występują w wielu różnych odmianach, to praktycznie wszystkie najlepiej rosną na słonecznych stanowiskach, więc właśnie na takich warto je umieszczać. Dobrym wyborem będzie również lekko wilgotna, żyzna i przepuszczalna gleba. 

 

Pielęgnowanie

 

Dalie nie wymagają zbyt dużo uwagi, ale w okresie suszy warto pamiętać o regularnym podlewaniu. Poza tym dobrze jest je dokarmiać nawozami dla roślin kwitnących w okresie kwitnienia, ponieważ odwdzięczą nam się swoim efektownym wyglądem. 

Dodatkowo, należy pamiętać, że dalie nie są odporne na mrozy, więc na jesieni, a więc po okresie kwitnienia należy je wykopywać, łodygę przyciąć na wysokości 20 cm, a liście usunąć. Oczyszczone bulwy z ziemi oraz z części zielonych przechowuje się w suchym, chłodnym pomieszczeniu aż do później wiosny, a później ponownie sadzimy.

 

Zastosowanie

Dalie to idealny wybór na rabaty do przydomowych ogrodów, na pas zieleni w parku, czy nawet na terenie firmy. Jednak to nie wszystko, ponieważ dalie mogą sprawdzić się także w pojemnikach na tarasach, czy balkonach.

0010
10 Przedmioty
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.