• Wyprzedaż!
  • -73%
ALLIUM  CZOSNEK CAERULEUM  BŁĘKITNY...

ALLIUM CZOSNEK CAERULEUM BŁĘKITNY 50 SZT.

18,22 zł 67,49 zł -73%
Brutto
Time left

 

Kolor: fioletowy
Okres kwitnienia:  V-VI
Rozstawa sadzenia: 20-25 cm
Termin sadzenia: Jesień
Zimowanie: TAK
Wysokość rośliny:  60 cm
Stanowisko - słoneczne lub półsłoneczne                

Rozmiar cebulki : 8-10
Czosnek Ozdobny to nazwa grupy roślin należącej do rodzaju (Allium) z rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae).Większość z nich dziko rośnie w Azji i Europie.

Uprawa

Roślina ta w zależności od odmiany dorasta od 40 do 150 cm. Roślina nie ma dużych wymagań. Dobrze rośnie na glebach piaszczystych lub piaszczysto-gliniastych

Pielęgnowanie

Kwiaty są okazalsze, gdy roślina rośnie na stanowisku słonecznym, a pogoda jest chłodna i wilgotna. Kwitnienie przypada w maju i czerwcu. Po przekwitnięciu należy usunąć przekwitnięte kwiatostany . Czosnek może rosnąc 3-4 lata na tym samy stanowisku 

Zastosowanie

Czosnek ozdobny sprawdzi i się na rabatach , gdy wiosenne rośliny cebulowe już przekwitły, a rośliny jednoroczne jeszcze nie kwitną. Na rabacie dobrze prezentują się w grupie lub wymieszane z białymi, stożkowatymi kwiatami pustynników, czy liliami. Świetnie sprawdzają się jako kwiaty cięte (można je także suszyć), a rosnąc na rabacie odstraszą nornice i szczury.

0010
9 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.