• -30%
TULIPAN  BOTANICZNY  PRAESTANS...

TULIPAN BOTANICZNY PRAESTANS SHOGUN5 SZT.

8,32 zł 11,89 zł -30%
Brutto
Time left

 

Kolor: żółty 
Okres kwitnienia: V
Rozstawa sadzenia: 12-15 cm
Termin sadzenia: Jesień
Zimowanie: TAK
Wysokość rośliny: 40 cm
Stanowisko - Słońce


Tulipan to najbardziej znana roślina cebulowa .Roślina dziko rośnie przede wszystkim w krajach Azjatyckich oraz w Europie i północnej Afryce ich nazwa pochodzi od perskiego słowa dolbend.


Uprawa

Tulipany najlepiej rosną w miejscach słonecznych, w glebie niezbyt ciężkiej. Cebule sadzi się w końcu września do połowy października ,na głębokość 15 cm, a małe cebulki odpowiednio płyciej. Odstępy między cebulami powinny wynosić 10-15 cm. Liście tulipanów pojawiają się wczesną wiosną, a kwitnienie większości odmian przypada w kwietniu-maju.

Pielęgnowanie

Przez wsadzeniem cebulek tulipana należy spulchnić ziemię oraz nie dopuścić do zachwaszczenia  . Powinniśmy różnie pamiętać o podlewaniu podłoże zalecenane jest jeden raz w tygodniu. Polecane są różnie nawozy wieloskładnikowe, które najlepiej wysiać 2-3 krotnie.
Po przekwitnięciu należy odłamać kwiatostany dzięki czemu zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się chorób i sprzyja wzrostowi cebul.

Zastosowanie

Tulipany sadzi się na przydomowych rabatach. Bardzo często są uprawiane na kwiat cięty, a niskie gatunki i odmiany nadają się na obwódki i do ogródków skalnych.

0020
20 Przedmioty
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.