CZOSNEK OZDONY

CZOSNEK OZDONY

Czosnek ozdobny jest rośliną cebulową – należy do rodzaju Allium z rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae). Charakteryzuje się niezwykle imponującymi, kulistymi kwiatostanami występującymi na szczycie wysokiej łodygi. Efektownie prezentuje się w każdym ogrodzie, a przy tym jego wymagania są niewielkie. Rośnie zarówno na glebach piaszczystych, jak i piaszczysto-gliniastych. Lubi stanowiska słoneczne oraz wilgotne i chłodne warunki pogodowe. Rabaty z czosnkiem ozdobnym warto jednak zasilać nawozem wieloskładnikowym. Dzięki temu kwiaty staną się jeszcze bardziej okazałe.

W zależności od odmiany czosnek ozdobny może różnić się wielkością oraz odcieniem. Jego liście są płaskie i wąskie lub przybierają rynienkowaty kształt. Spośród nich wyrasta rurkowaty, pojedynczy głąbik (pęd). Na jego szczycie dumnie wznosi się kulisty kwiatostan o srebrzystofioletowej lub srebrzystoróżowej barwie. Cebulki należy sadzić do gruntu jesienią – na przełomie września i października. Mogą rosnąć w tym nawet miejscu nawet przez wiele lat.

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.