Rośliny nie zimujące w gruncie

Rośliny nie zimujące w gruncie

Planujesz, jakie rośliny zasadzić na rabatce? Możliwości jest wiele, dlatego czasami trudno się zdecydować. Ale jeśli zależy Ci na ogrodzie gęsto obsypanym kwiatami oraz na intensywnych kolorach wśród zielonych liści, wybór staje się prosty. Odpowiednia będzie Ixia! Ten kwiatek, do niedawna, nie był szczególnie popularny. Ale przekonał do siebie wielu miłośników flory tym, że kwitnie intensywnie, w dużych kępkach i długo wytrzymuje w wazonie!

Ixia – charakterystyka i uprawa

Kwiaty tej rośliny mają oryginalne, promieniste płatki, które układają się w piękną gwiazdę. Mogą przybierać najróżniejsze kolory, od białego, poprzez żółty w mniej bardziej nasyconych odcieniach. Popularne są także odmiany różowe, fioletowe i czerwone.

Roślina ta zazwyczaj kwitnie od czerwca do lipca, ale jest to zależne od odmiany i czynników zewnętrznych, np. sposobu pielęgnacji, intensywności nawożenia oraz czasu wsadzenia bulwy do ziemi. Najlepiej się czuje na żyznych glebach i nasłonecznionych stanowiskach, które są osłonięte od wiatru.

Produkt dodany do ulubionych

  

 

  

 

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na swoje zakupy

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.